LASTING SHAPE SMOOTH

Lek 3,500.00

ne gjendjene gjendjeMbaruar

 Lasting Shape Trajtim me keratin per drejtim permanent te flokeve nga Revlon Professional.Kjo game e produkteve per shtrirjen peramente te flokeve... Lexo me shume

Pagesa behet pasi te merrni porosine.

Transport Falas per çdo blere mbi 1700L ne te gjithe Shqiperine.

Ne Tirane porosia vjen brenda 24H Hene-Shtune. Ne rrethe vonon 2-3 dite pune.

Kosove porosia vonon 5-6 dite pune. Kosto e transportit shkon nga 625L (€5) deri ne Falas per blerje mbi 6000L (€49).

Bli me konfidence

Duo Cosmetics eshte Distributor i Autorizuar per te gjitha Markat e tregtuara ne faqen tone, duke garantuar origjinalitetin dhe cilesine e produkteve.

Mbaruar

 Lasting Shape

Trajtim me keratin per drejtim permanent te flokeve nga Revlon Professional.
Kjo game e produkteve per shtrirjen peramente te flokeve eshte krijuar me KERA-Q SYSTEM, një kombinim i aminoacideve keratin dhe
agjenteve hidratues qe ndihmoje ne mbrojtjen e flokeve dhe kundra djegies!
Smoothing Cream/ 250 ml
Zgjidhni kremin e zbutjes sipas llojit dhe gjendjes se flokeve te secilit klient. Tekstura e saj kremoze e ben aplikimin te lehte,
dhe siguron peshe të mjaftueshme per floket për te marre nje strukture me te bute dhe me te drejte ne çast.
Trajtimi i plote permban

  • Hapi 1 - Smoothing Cream
  • Hapi 2 - Neutralizing Cream

Smoothing Cream vjen ne 2 vaiante N/Natural dhe S/Sensitive;
N/Floke Natyral
Lloji i flokeve: Rezistent, floke normale natyrale.
S/Floke te ndjeshem/ Sensitive
Lloji i flokeve: Floke te brishte ose poroz. Floke te lyer. Floke te demtuar etj.
Smooth
1.Teknika perdorimit
Kontrolloni gjendjen e flokeve për t'u siguruar qe ato jane ne gjendje te mire para se te kryeni kete sherbim. Rishikoni te dhenat
e sherbimit (ngjyra, permanenti, zbardhimi, etj.) ne menyre qe te zgjidhni kremin me te pershtatshëm Lasting Shape ne varesi
te llojit te flokeve te klientit. Kur keni dyshime, zgjidhni kremin me te bute.
2.Testimi Para Perdorimit
Gjithmone beni nje test paraprak per floket poroze, duke ndjekur te gjitha hapat e trajtimit, perfshire edhe drejtimin. Nqs floket behen shume elastike ose keputen, ndaloni zbatimin e testimit ne pjesen tjeter te flokeve.
Perdorni nje shampo neutrale, thani floket me peshqir dhe krihini me kujdes. Mos i beni masazh kokes.
3.Aplikimi i Smoothing Cream
-Ndani floket ne kater pjese
-Hidhni Smoothing Cream ne nje tas jo metalik
-Duke filluar nga cepi i qafes, perdorni nje furçe per te aplikuar me shpejtesi Smoothing Cream seksion me seksion deri ne gjatesi.
Shmangni skalpin e kokes, duke lene nje diference prej 1-2 cm. Sigurohuni qe produkti te shperndahet ne menyre te barabarte ne te gjithe floket.
-Nese floket kane qene te drejtuar me pare, aplikojeni vetem ne zonen ku janë ri-rritur floket.
Keshilla specifike per perdorimin ne Highlights, maja te djegura dhe skalp te ndjeshem

  • Para se te nisni punen, mbrojini zonat e ndjeshme me Anti Porosity Milk .
  • Aplikojeni ne sasi te njejtte dhe ne zona te vogla per te shmangur drejtimin e pabarabarte.
  • Aplikojeni ne duar dhe perhapeni ne lekuren e kokes per te shmangur ndonje acarim.
  • Lereni gjate gjithe trajtimit

Aplikimi ne floke te ri-rritur
Shmangni mbi-aplikimin ne floket e trajtuar me pare. Në varesi te rezultatit perfundimtar qe kerkoni, ndiqni udhezimet standarde te aplikimit.
Koha e rekomanduar e aplikimit: 5-8 minuta.
Procesi i Monitorimit
Per te monitoruar progresin e aplikimit, terhiqni nje fije floku per te pare sa shtrihet. Nese eshte teper elastike, ndaloni procesin dhe shpelani floket menjehere.
4.Shpelarja
-Shpelani floket komplet me uje te vaket për 5 minuta per tu siguruar qe produkti eshte hequr plotësisht.
-Eshte e rendesishme te siguroheni qe floket te qendrojne drejte dhe te sheshte gjate gjithe procesit. Thani me peshqir.
-Vendosni nuancen e duhur te Nutri Color Creme per te ndihmuar ne kompensimin e çdo humbje te mundshme te ngjyres dhe lereni per 10 minuta.
-Nutri Color Creme Clear rekomandohet per rritjen e shkelqimit dhe floke te mendafshte pa shtuar ngjyre ne rezultatin përfundimtar.
*Lani floket perseri.
5.Thajini dhe Pjastroni
Zgjidhni rezultatin e kerkuar nga klienti juaj
a.Floke te drejte (per seksione 2-3 mm)
Pjastroni 5- 6 cm e para nga rrenja dy-tre here.
Pjastroni gjatesine dhe fundet kater-pese here
b.Te bute dhe te lemuar (per seksione 1 cm )
Pjastroni 4-5 here nga rrenjet deri ne fund.
c.Reduktim Volumi
Mos i pjastroni 

E Hene, E Mart, E Merkure, E Enjte, E Premte, E Shtune
Janar, Shkurt, Mars, Prill, Maj, Qershor, Korrik, Gusht, Shtator, Tetor, Nentor, Dhjetor
Nuk ka artikuj mjaftueshem te disponueshem. Kane mbetur vetem [max].
Shto ne ListeShiko ListenHiq nga lista e preferuar
Shporta

Shporta juaj eshte bosh.

Shop

Udhezime te veçanta Redakto shenimin e porosise
Vleresoni Transportin
Shto nje kupon

Vleresoni Transportin

Shto nje kupon

Kodi i kuponit do te funksionoje ne faqen e blerjes